מתגורר בבת חפר ופעיל בתחומי החינוך.איש חינוך, פעיל ציבורי ומנהל עמותה, רב חילוני ומנחה טקסים.

השכלה M.A  אוניברסיטת בר-אילן במדעי המדינה – תקשורת.תעודת עיתונאות – היחידה ללימודי עיתונות באוניברסיטת בר-אילן.  2006 – רב חילוני, מוסמך תכנית תמורה להכשרת רבנים חילוניים.פעילותמנכ"ל  מייסד של תנועת חינוך ישראלי – לקידום החינוך בישראל ושותף בפיתוח תכנית למקצוע "תרבות ישראל" שמפיצה העמותה לבתי הספר ברחבי הארץ. חינוך ישראלי הקימה רשת גני ילדים בשכונות וכיום מפעילה רשת בתי ספר כמודל לשינוי במערכת החינוך, זאת בצד פעילות ציבורית ענפה למען רפורמה בחינוך. בעבר – דובר תנועת דור שלום, מוביל פעילויות הסטודנטים שוחרי השלום באוניברסיטת בר-אילן ערב רצח ראש הממשלה יצחק רבין ולאחריו. 

ממיסדי ומובילי "שיחה" שוחרי תרבות יהודית חילונית הומניסטית – בבת חפר האתר של חינוך ישראלי http://www.hinuch.org.il/      וכן הפייסבוק:  http://www.facebook.com/Israeli.Education

טקסים

אורן יהי-שלום עורך טקסי לידה, בני מצווה, חתונה, ואבלות. כל הטקסים מבטאים זיקה עמוקה לסמלים ולתכנים שהתפתחו במורשת ישראל תוך גישה הומניסטית-חילונית המשתפת את בעלי הטקס בבנייתו וכך כל דבר בטקס נעשה ברגישות ובמודעות המחברת את הקהל ומדגישה ערכים יהודיים נשגבים כמו שוויון וחירות האדם. בטקסים שעורך אורן יהי-שלום אין תפילות לאלוהים ועורך הטקס אינו חובש כיפה.  כל הטקסים מותאמים אישית לבעלי הטקסים וכוללים מפגשי הכנה ועיצוב משותף של הטקס. למעוניינים - קיימת אפשרות של תהליך הכנה ולימוד לטקס ללא קשר לביצוע הטקס. 

עורך טקסי חתונה למעוניינים בתהליך משמעותי הכולל חוויה לימודית בלבד. התהליך כולל לפחות שני מפגשי לימוד ומעט "שיעורי בית". המטרה היא לחזק את התמצאות בני הזוג בפסיפס התרבות היהודית העתיקה והמודרנית, לזהות את הערכים ההומניסטים בתוך המסורת היהודית ולבנות טקס המשקף נאמנה את אורח החיים של בני הזוג. כל השאר קורה ממילא, כי כשיש משמעות – יש התרגשות. 

 הרצאות 

סדרת ההרצאות "מסע תרבות" החושפות את תלאותיו ויצירותיו של עם ישראל ב3000 השנים הראשונות לקיומו. מבנה זה של תמורות שימש בסיס לפיתוח תכנית "חינוך ישראלי" לכיתות ה-ח הפועלת בכ 100 בתי ספר ברחבי ישראל. בנוסף לכך מוביל אורן יהי-שלום מפגשי לימוד ושיח סביב חגי ישראל ונושאים ייחודיים כגון "דמות האלוהים בתרבות ישראל", "מה היא תרבות" ועוד. מעבר לכך, בתחום עיסוקו כמנכ"ל תנועת חינוך ישראלי מוביל אורן יהי-שלום מגון הרצאות בנושאי חינוך כגון "אתגרי מערכת החינוך במאה ה 21 ", "משבר הערכים בחנוך הממלכתי", "שוויון הזדמנויות בחינוך" ועוד.