נולדתי בארגנטינה ב 1948 ועליתי ארצה ב-1969; מאז גר בירושלים. נשוי, אב לשלושה בנים וסב לנכד.
היסטוריון, מוציא לאור של ספרים בנושאים יהודיים בספרדית, מרצה בעברית ובספרדית בנושאים הקשורים בהיסטוריה ובתרבות של העם היהודי. כותב, עורך ומתרגם ספרים ומאמרים מדעיים.
סגן יושב ראש של הפדרציה העולמית ליהדות חילונית הומניסטית. השכלה תואר דוקטור לפילוסופיה, בהיסטוריה של החינוך היהודי בארגנטינה. חוקר היסטוריה יהודית באמריקה הלטינית במאה ה-20. בשנים האחרונות חוקר נושאים הקשורים בשואה ובאמריקה הלטינית. מוסמך המכון להכשרת רבנים הומניסטים, תמורה – ישראל, של המכון הבין לאומי ליהדות חילונית הומניסטית

טקסים

הדרך לטקס חתונה המבנה המרכזי של הטקס יסתמך על השלבים המסורתיים של אירוסין, קידושין,   קריאת כתובה ושבע ברכות, שיהוו המעשים הסמליים תוך פרשנות מחדשת ע"פ תפיסה הומניסטית חילונית והשקפת בני הזוג.

מהות הטקס: הכרזת בני זוג על החלטתם לקשור את חייהם בקביעות והקמת משפחה, והיזון חוזר מצד הקהילה המכירה בהם בתור בני זוג, מקבלת והמברכת אותם.

עקרונות הטקס:

- בנייה לאחר דיון בין בני הזוג לבין עצמם ובשיתוף עורך הטקס ע"פ העדפות בני הזוג.

- הטקס בעיקרו יהודי, חילוני והומניסטי.

- מבוסס על ניחוחות מהמסורת התרבותית היהודית תוך יציקת תוכן משמעותי ואמיתי על ידי בני הזוג.

- שמירה על השוויון וההדדיות ו בין בני הזוג.

- שיתוף, עד כמה שאפשר, בטקס, את בני הזוג, אחדים מבני משפחותיהם הקרובים ואנשים מהקהל

הרצאות

מנושאי הרצאותיו: יהדות כתרבות  *הומניזם ולאומיות * אמונות ודעות של יהודי הומניסטי חילוני * אורח חיים של יהודים הומניסטים * סוגיות במקורות הקלאסיים היהודיים – מקרא, משנה גמרא, ספרים חיצונים * ביטויים של תרבות יהודית עתיקה ועכשווית: אמנויות, ספרויות, קולנוע * רטוריקה, מחלוקת ורב שיח בתרבות היהודית * זרמים רעיוניים בתרבות היהודית * גישה יהודית הומניסטית בציון צמתי חיים * פרשנות הומניסטית חילונית של חג ומועד בלוח השנה העברי * חינוך ישראלי יהודי הומניסטי * נשים בתרבות היהודית * חילוניות והומניזם בישראל ובתפוצות

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

פרסומים

אנציקלופדיה של השואה (ספרדית).

אנציקלופדיה של ההיסטוריה והתרבות של העם היהודי (ספרדית)

מאמרים